عواملی که موجب می شود تا مردها نسبت به خانم‌های خود سردمزاج شوند:

 

 در حدیثی از پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم داریم که جهاد المرأة حسن التبعل : جهاد زن ، خوب شوهر داری اوست. چرا که شوهر داری هزار و یک ریزه کاری دارد که اگر رعایت شود ، لذت یک زندگی پایدار را خود زن خواهد برد اما اگر رعایت نشود ، تزلزل و عدم ثبات زندگی همان زن را دچار آسیب خواهد کرد. بنا بر این اگر نسبت به رفتار سرد همسرتان گله مندید ، ابتدا به بازتاب رفتارهای خودتان نگاه کنید و منشا آن را از درون بجویید و سپس به سراغ عوامل بیرونی بروید و نیز واقع بین باشید.

 

 

در این مقاله نکات مهم ، حساس و ریزی که موجب سردی مرد نسبت به زن شده و عامل آن نیز خود زن است را به شما تقدیم می کنیم.  خانم‏های گرامی به دقت بخوانند و رفتار خود را تنظیم کنند تا با همسرشان دچار مشکل نشوند:

 

به  خروس نگاه کنید، آیا بدون تاج و دمی که قدرتمندانه علم می‌کند، خروس می شود؟ برخی از خانم‌های می پندارند که با چیدن دم کرامت و احترام و برداشتن تاج قدرت همسرشان می‌توانند خوش بخت شوند و جالب آن که دوست دارند مطمئن باشند مردشان همچنان مرد باقی مانده و امنیت جنسی زندگیشان دست نخورده باقی مانده است.

 

 

این در حالی است که مردان، ذاتا به دنبال این هستند که در روابط جنسی و خانوادگی خود احساس قدرت کنند. حال اگر خانمی این ویژگی اساسی همسرش را نادیده انگارد ، به مرور متوجه می شود که همسرش با سردی به سراغ او خواهد آمد و در این صورت تنها خودش را باید سرزنش کند .

 

 

اشتباه نکنید احساس قدرت مرد به معنای دیکتاتوری یا استبداد یا حتی پدر سالاری صرف نیست. بلکه قدرت به این معنا است که مرد باید در روابطش با همسرش احساس کرامت و موثر بودن بکند.

 

 

به عبارت دیگر مرد باید در خانه پادشاه و زن نخست وزیر باشد. یعنی با وجود اینکه مرد باید فقط یک مقام تشریفاتی در درون خانه داشته باشد، اصل کار در دست دیگری است، اما باید کرامت و ابهت مرد درخانه حفظ شود تا این خانه به یکی از گرم ترین و زیبا ترین عواطف انسانی آراسته شود.

 

 

همان طور که زنان برای شکوفایی احساسات و عواطفشان نیاز به امنیت در روابطشان هستند، مردان نیز به فراخور طبیعتشان نیازمند ابهت اند تا بتوانند احساساتشان را بروز دهند و به شکوفایی مطلوبی که میتواند بزرگترین تضمین های امنیتی را به زنان بدهد برساند، لذا مشاهده میکنیم که همواره اگر بخواهیم بهترین حالت را در روابط زناشویی داشته باشید باید از معادله دادن احساس احترام و ابهت به مردان = گرفتن احساس امنیت و تعهد برای زنان استفاده کنید.

 

 

 سرد کننده‌های زیر این معادله را برهم می‌زنند و نتیجه اش این می‌شود که مردتان، یا از شما زده شود و به شما در خفا خیانت می‌کند، یا کار را برای همیشه تمام کند و شما را طلاق دهد ، یا در بهترین حالت اگر آدم با اخلاق و با ایمانی باشد، با اینکه از شما متنفر است تا آخر عمر شما را تحمل می‌کند و شما را از آنچه که در روابط زناشیویی نیازمندش هستید و حقتان است، محروم سازد.

 

 

 خانم‌هایی که باعث می شوند رفتارشان موجب دلسردی مرد و همسرشان از آن ها شوند به شرح زیرند ، که شما باید خودتان را از این افراد جدا کنید تا در رابطه جنسی با همسرتان موفق باشید.

 

 

1- خانم‌هایی که به گونه ای رفتار می‌کنند که گویی از معاشقه با همسرشان خوششان نمی آید و لذت نمی‌برند.

 

 

2- خانم‌هایی  که هیچ وقت شروع کننده نیستند.

 

 

3- خانم‌هایی  که نسبت به بدن مردها شناخت کافی ندارند.

 

 

4- خانم‌هایی  که کلیه فعالیت‌های لازم برای  رسیدن به اوج نقطه جنسی خودشان را به مردشان واگذار می‌کنند و خود هیچ کوششی نمی‌کنند.

 

 

5- خانم‌هایی  که هنگام مجامعت مانند پلیس رفتار می‌کنند ( آی موهام رو کندی ، آخ دردم گرفت ، بهم دست نزن، وای چقدر سنگینی ، تو همش به فکر خودتی ، صبر کن دستشوییم گرفت و ... )

 

 

6- خانم‌هایی  که مانند جسد در رختخواب بی حرکت و بی عکس العمل می‌باشند.

 

 

7- خانم‌هایی که در هنگام نزدیکی زیاد حرف می‌زنند به خصوص حرف‌هایی که هیچ ربطی به آن لحظه‌ای که در آن هستند ندارد.

 

 

8- خانم‌هایی  که زیاد مراقب بهداشت و زیبایی خود نیستند ( موهای بلند زهار ، بدن پر از مو(زیر بغل ، صورت و ...)، دهان بد بو، عرق متعفن، لباس نامرتب، موی بیش از حد آرایش شده و تافت خورده، اندام جنسی بدبو و چرکین(در بسیاری از خانم‌های مشکل عفونت در اندام جنسی وجود دارد که باید جهت رفع آن اقدام کنند)، صورت آکنده از کرم، پودر و... ، زیاده روی در رژ لب و … )

 

 

9- خانم‌هایی  که خودشان از ظاهر و قیافه خود خوششان نمی‌آید و مرتبا شأن خود را پایین آورده و شخصیتشان را حقیر می شمارند. به خودتان اعتماد داشته باشید و هرگز جلوی همسرتان ، این گونه عمل نکنید.

 

 

10- خانم‌هایی  که بیش از اندازه به ظاهر و قیافه خودشان حساس اند.

 

 

11- خانم‌هایی  که دوست ندارند معاشقه دریافت کنند.

 

 

12- خانم‌هایی  که هنر بوسیدن را بلد نیستند و همچنین خانم‌هایی که از بوسیدن یا لمس کردن بدشان می‌آید.

 

 

13- خانم‌هایی  که بیش از حد جدی هستند به طوری که شرایط را برای نزدیک شدن همسرشان به خود را فراهم نمی کنند.

 

 

14- خانم‌هایی  که دائما می خواهند رابطه جنسی همسرشان را کنترل کنند.

 

 

15- خانم‌هایی که درخواست جنسی همسرشان را سریع اجابت نمی‌کنند و با دلایل مختلف ولو موجه ، آن را به تاخیر می‌اندازند. 

 

 

16- خانم‌هایی  که هنگام رابطه جنسی به مسائل حاشیه‌ای مثلا زنگ تلفن و امثال آن اهمیت می‌دهند.

 

 

17- خانم‌هایی  که شرایط رابطه را سخت می کنند . مثلا حتما باید برق خاموش باشد. شب باشد. در حالت و روز خاصی باشد و ... .

 

 

18- خانم‌هایی  که مدام از کیفیت رابطه جنسی همسر قبلی خود تعریف می‌کنند.

 

 

19- خانم‌هایی  که به لحاظ جنسی خود انگیخته نیستند.

 

 

20- خانم‌هایی  که به پوشش جنسی خود اهمیت نمی دهند و مثلا لباس زیر پاره یا زشت می‌پوشند

تاريخ : جمعه هشتم مرداد ۱۳۸۹ | 17:21 | نویسنده : مجيد كمالي |