آنچه در ادامه مطلب می‌‌آید مطالبی است که در روایات، پیرامون آداب روابط جنسی بین زن و شوهر سفارش شده است.

اینها را ببینیم و بخوانیم و باور کنیم که اسلام عزیز، برای تمام امور و لحظات زندگی انسان، راهنمایی، برنامه و دستورات نجات بخش دارد، اما به شرطی که ما دنبال باشیم و بجوییم و بکار بندیم.

این روایات را بخوانیم و بیندیشیم که اگر این دستورات عمل شود، آیا باز هم آمار نارضایتی و طلاق در خانواده‌‌‌ها اینقدر بالا خواهد بود؟!

 *** بهتر است جوانان و نوجوانان عزیز که مجرد هستند، خواندن این مطالب و روایات را به بعد از ازدواج موکول کنند.

لازم به ذکر است: برخی از این مطالب عین روایت است و برخی(برای فهم آسانتر و بهتر) روان شده‌‌ی روایت است، ولی از متن روایت تخلّف نشده است.ادامه مطلب
تاريخ : پنجشنبه نوزدهم تیر ۱۳۹۳ | 14:3 | نویسنده : مجيد كمالي |
بـعضي اوقات افراد دم بخت به دلايل عجيب و غريبي ازدواج مي كنند. گاهي نـيز دلايل خوب و موجهي براي انتخاب فرد به خصوصي در سر دارند. آيا شما هم تحت فشار هسـتـيـد كـه هرچه زودتر ازدواج كنيد؟

پس بهتر است نگاهي هم به اين «دلايل بد» براي ازدواج بيندازيد:

1- ازدواج كردن فقط به خاطر پول

فــرض مي كنيم فردي كه شما شيفته و عاشقش شده ايد شـخـص ثـروتـمـندي بـاشـد؛ كـه خـوش بـه سعادتان. البته عـاقـلانـه هم نيست كه با آدمي كه كاملاً بي پول اسـت و هـيچ قــصدي هم ندارد كه در آيـنـده در تأمين هزينه هاي زندگي سهمي داشته باشد، ازدواج كنيد، مگر آن كـه حـاضـر باشيد روزي 18 ساعت با كمال رضايت كار كنيد تا قادر باشـيد مخارج سنگين زندگي را تـأمين كنيد. اما ازدواج كردن با يک نفر تنها به خاطر پول، صـرفنـظـر از احـسـاس شـمـا نسبت به آن فرد، تقريباً همواره اشتباه است.


ادامه مطلب
تاريخ : چهارشنبه هفتم اسفند ۱۳۹۲ | 19:47 | نویسنده : مجيد كمالي |
هنگام تصميم گيري در انتخاب شريك زندگي، هيچ كس نمي خواهد مرتكب اشتباهي شود در حاليكه نزديك به 50 درصد از آمار طلاق حاكي از آن است كه بسياري از افراد در انتخاب همسر مورد نظر خود به اشتباهات جدي دست مي زنند.
 
اگر از بيشتر زوجها علت ازدواجشان را سؤال كنيد جوابي جز اينكه ما عاشق يكديگر شديم نخواهيد شنيد. اين بزرگترين اشتباهي است كه افراد هنگام ملاقات مي كنند. انتخاب يك شريك و يار و همراه زندگي نبايد بر پايه عشق و احساس باشد. هر چند اين مطلب درست به نظر نمي رسد اما اين يك حقيقت ژرف و عميق است كه عشق، اساس و پايه اي براي ازدواج نيست، بلكه عشق و علاقه نتيجه و پيامد ازدواجي خوب و موفق است. مي توان گفت زماني كه تمام عوامل و عناصر، صحيح و در جاي خود باشند، عشق و علاقه را نيز به دنبال خود مي آورند. شما نمي توانيد زندگي مشترك را فقط بر پايه عشق و احساس بسازيد. يك زندگي مشترك علاوه بر عشق و احساس نيازمند مواردي است كه ما در اينجا تنها به بحث و بررسي پنج مورد اساسي آن مي پردازيم. بنابراين، اگر در پيدا كردن و داشتن همسري خوب و مناسب مصر هستيد مي توانيد با استفاده از اين پنج سؤال كليد طلايي، خوشبحتي خود را پيدا كرده و پيروزي خويش را در ازدواج موفقتان جشن بگيريد.
 
 


ادامه مطلب
تاريخ : چهارشنبه سی ام بهمن ۱۳۹۲ | 20:26 | نویسنده : مجيد كمالي |
 
مـوفـقـیت در ازدواج تنها در تامین مادیات خلاصه نمی شـود، بلکه باید برای رسیدن به آن تلاش کنیم. تحقیقات گویای این مـطــلب هستند که تمام افراد خانواده در یک زندگی مشترک سـالم، سـعـادتمـند و کامل از مزایای آن بهرمند خواهند شد.

در ایـن قسمت نتـیـجه تحقـیـقـاتی را كه در مورد داشتن یک ازدواج سالم به عمل آمده را از نظرتان می گذرانیم. هــمه ما می دانیم که خداوند به مزایای زندگی مشترک آگاه است و به همین دلیل بوده که زن ها و مردها را تشویق به ازدواج کرده و نتیجه این تحقیق چیزی جز سخنان خداوند نیست.


ادامه مطلب
تاريخ : چهارشنبه سی ام بهمن ۱۳۹۲ | 20:17 | نویسنده : مجيد كمالي |

شراب از اول خلقت هم حرام بوده!
شراب از بین برنده عقل!
مفاسد بی شمار مترتب بر شرابخواری!
شراب، مادر و کلید همه گناهان و پلیدیها!
شرابخوار روز و شب در خشم خدا
شراب خوار عروس شیطان!
هر کس در تهیه شدن شراب نقشی داشته ملعون است!
ملعون است کسی که بر سر سفره شراب می نشیند!
شراب خوار ایمان ندارد!
حرام بودن هر آنچه تأثیر شراب داشته باشد! مثل شیشه و کراک و...
مردم در دنیا با شراب خوار چطور رفتار کنند!؟
تشویق به ترک شرابخوارى حتی به خاطر غیر خداادامه مطلب
تاريخ : شنبه بیست و ششم بهمن ۱۳۹۲ | 22:9 | نویسنده : مجيد كمالي |

بر اساس روایات و نیز علم نجوم و اخترشناسی ؛ خواندن عقد ازدواج ،مسافرت ،اقدام برای بچه دار شدن (انعقاد نطفه) ،افتتاح کار و کسب و تجارت ،حجامت ،تعیین و تغییر نام ، گذاشتن سنگ بنای کارهای مهم و بطور کلی انجام هر یک از کارهای اساسی در روزهای نحس و قمر در عقرب هم از نظر علماء دینی و هم از نظر منجّمین توصیه نمیگردد بلکه علما فتوی به کراهت اعمال بالا در ایام قمر در عقرب داده اند .ادامه مطلب
تاريخ : شنبه بیست و ششم بهمن ۱۳۹۲ | 22:7 | نویسنده : مجيد كمالي |
عواقب شیوع زنا سه پيامد در دنيا و سه تا در آخرت

رسولُ اللّهِ صلى الله عليه و آله: يا عليُّ في الزِنا سِتُّ خِصالٍ: ثلاثٌ مِنها في الدنيا و ثلاثٌ في الآخِرَةِ، فأمّا التي في الدنيا فَيَذهَبُ بالبَهاءِ، و يُعَجِّلُ الفَناءَ، و يَقطَعُ الرِّزقَ، و أمّا التي في الآخِرَةِ فَسُوءُ الحِسابِ، و سَخَطُ الرحمنِ، و الخُلُودُ في النارِ.

اى على! زنا شش پيامد دارد: سه پيامد در دنيا و سه ديگر در آخرت؛ پيامدهاى دنيايى‏اش اين است كه آبرو را مى‏برد، مرگ را شتاب مى‏بخشد و روزى را مى‏بُرد؛ و پيامدهاى آخرتش حسابرسى سخت و دقيق، خشم خداى رحمان، و جاودانگى در آتش است.
ميزان الحكمه، ج‏5، ص: 43 حديث: 7846. به نقل از: بحار الأنوار: 79/ 22/ 15.


خرابي و رفتن بركت از خانه

رسولُ اللّهِ صلى الله عليه و آله: أربَعٌ لا تَدخُلُ بَيتا واحِدَةٌ مِنهُنَّ إلّا خَرِبَ و لم يَعمُرْ بالبَرَكَةِ: الخِيانَةُ، و السَّرِقَةُ، و شُربُ الخَمرِ، و الزِّنا.
 چهار چيز است كه اگر يكى از آنها به هر خانه‏اى وارد شود آن را ويران مى‏كند و آباد و با بركت نمى‏شود: خيانت، دزدى، شرابخوارى و زنا.
ميزان الحكمه، ج‏5، ص: 43 حديث: 7847.  به نقل از: بحار الأنوار: 79/ 19/ 4.

فقر و خشكسالي 

قَالَ رَسُولُ اللَّهِ اللّهِ صلى الله عليه و آله: ‏ الزِّنَا يُورِثُ‏ الْفَقْرَ وَ يَدَعُ‏ الدِّيَارَ بَلَاقِعَ‏ .
زنا فقر را در پی دارد و شهرها و آبادی ها را به بیابان بی آب و علف تبدیل می نماید.
من لا يحضره الفقيه ؛ ج‏4 ؛ ص20 حديث 4978

از بين رفتن روزي

الإمامُ الصّادقُ عليه السلام: الذُّنوبُ التي تَحبِسُ الرِّزقَ، الزنا.
[از جمله‏] گناهانى كه جلو روزى را مى‏گيرد، زناست.
ميزان الحكمه، ج‏5، ص: 43 حديث: 7849. به نقل از: بحار الأنوار: 79/ 23/ 18.

مرگ ناگهاني !

رسولُ اللّهِ صلى الله عليه و آله: إذا ظَهَرَ الزِّنا مِن بَعدِي كَثُرَ مَوتُ الفَجْأةِ.
در كتاب رسول خدا صلى الله عليه و آله يافتيم كه: چون بعد از من زنا آشكار گردد، مرگهاى ناگهانى زياد شود.
ميزان الحكمه، ج‏5، ص: 44 حديث: 7850و7851.   به نقل از: الكافي: 2/ 374/ 2و بحار الأنوار: 79/ 27/ 31.

زلزله

الإمامُ الصّادقُ عليه السلام: إذا فَشا الزِّنا ظَهَرَتِ الزَّلازِلُ.
هرگاه زنا شيوع يابد، زمين لرزه‏ها پديدار شود.
ميزان الحكمه، ج‏5، ص: 44 حديث: 7852. به نقل از: تهذيب الأحكام: 3/ 148/ 318.


تاريخ : سه شنبه بیست و دوم بهمن ۱۳۹۲ | 22:5 | نویسنده : مجيد كمالي |
گام اول

كمی تأمل ! انتخاب همسر،مسابقه دو نیست آهسته گام بردارید.

(( روزی شخصی در خدمت درویشی گفت : در این راه ، در هر قدمی هزار چاه است . درویش گفت : راه نرفته ، نشان راه مده كه چاه دركنار راه است نه در میان راه ، هر كه از راه به در رود در میان چاه افتد ))1
می خواهم از رخدادی با شما صحبت كنم كه اكثریت قریب به اتفاق ما انسانها بالاخره یك روزی با آن روبرو می شویم ، بله . ازدواج ؛ پدیده ای بسیار عمومی امّا بسیار مهم : از این جنبه كه تغییرات زیادی را در زندگی ایجاد می كند و تبعات زیادی بر این پدیده مترتب است .

ابتدا از شما سؤالی می كنم ، ازدواج خوب است یا بد ؟ اگر درست حدس زده باشم خواهید گفت : (( بستگی دارد با چه كسی ازدواج كنید )) خیلی ها عیناً پاسخ شما را می دهند ، به اعتقاد اكثر مردم خوبی و بدی ازدواج تا حد زیادی بستگی به این دارد كه با چه كسی ازدواج كنید ، البته اعتقاد من كمی فرق می كند ، معتقدم ازدواج ذاتاً خوب است اما این انتخابها هستند كه مناسب یا نامناسبند و پس از انتخاب همسر ، رفتارهای پس از ازدواج هستند كه مناسب یا نامناسبند . اما ما در این كتاب فقط دربارهء موضوع اول صحبت می كنیم . (( انتخاب )) البته در باره فلسفه، ضرورت و پیامدهای ازدواج در فصل آینده بحثهای مختصری با هم خواهیم داشت اما مدار اصلی بحث ما در این كتاب (( انتخاب )) است . یعنی با چه كسی ازدواج كنید تا اینكه یك زندگی خوب ، با صفا و آرامی را شروع كنید.


ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه بیست و دوم بهمن ۱۳۹۲ | 21:58 | نویسنده : مجيد كمالي |
براي هر مرد و زني ازدواج به منزله آغاز دوباره زندگي است. هر دو افكار و آرزوهايي براي اين زندگي مشترك دارند و تمايل دارند كه نقش پررنگي در اين ميان داشته باشند و هريك نيز به شيوه خود عمل مي كنند.
خانواده و داشتن مسئوليت موهبتي الهي است و نقش زنان در اداره خانه از اهميت قابل توجهي برخوردار است.
به همين دليل ازدواج براي يك زن مفهوم خاصي دارد. به عبارت ديگر ازدواج براي يك زن بيشتر مفهوم احساسي دارد. براي وي ازدواج به معني استقلال و خارج شدن از محدوديت هايي است كه والدين برايش تعيين كرده بودند.
در عين حال او به لذت شيرين مادري نيز مي انجامد. پس او با فرزنددار شدن شخصيت خودرا به عنوان همسر و مادر تكميل مي كند.

لازم به ذكر است كه از نظر يك زن همسر به معني امنيت، حمايت، قدرت و فردي صميمي براي در ميان گذاشتن احساسات و افكار است.
 


ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه بیست و دوم بهمن ۱۳۹۲ | 21:52 | نویسنده : مجيد كمالي |

پيماني پاك

تشكيل خانواده در اسلام، مسأله اي حياتي و برنامه اي عالي است كه اگر چه بر مبناي مقررات و قوانين قرآني، روايي و شرعي جامه عمل مي پوشد، اما نخستين مايه هاي آن به صورت غريزه، محبت، عاطفه و اشتياق متقابل زوج، به اراده حكيمانه حضرت باري تعالي در نهاد انسان قرار داده شده است. ايجاد آرامش و مودت بر اثر ازدواج، از نشانه هاي لطف خداوند مي باشد. (1)

علاوه بر اين، محكم ترين و برترين برنامه براي جلوگيري از گناه و صيانت جامعه و نجات دادن نسل جوان از سقوط در باتلاق منكرات، ابتذال و فحشا؛ ازدواج است. بر اين اساس، در مرحله اول، بر والدين، اقوام و نهادهاي مسؤول واجب است كه نسبت به ايجاد مقدمات اين سنت الهي و حركت پسنديده اقدام كنند و با دستان خويش، با ساده ترين روش، زمينه پيماني پاك را فراهم آورند. در مرحله بعد، بر پسران و دختران است كه بناي زندگي سعادتمندانه اي را به دور از تكلفات و با اجتناب از شرايط سخت بر پا نمايند. البته، اين موضوع با مقدماتي انجام مي پذيرد.


ادامه مطلب
تاريخ : یکشنبه سیزدهم بهمن ۱۳۹۲ | 19:10 | نویسنده : مجيد كمالي |

 • تهديد سلامت رواني به دليل نبود شناخت پيش از ازدواج .
  پیشنهاد برخي مسئولان درباره ترويج ازدواج موقت جوانان و الگوهاي مذهبي روابط قبل از ازدواج، سبب بروز اظهارنظرهاي مختلفي شد. واقعيت آن است كه در جامعه نمي‌توان پرده‌اي ضخيم ميان دختران و پسران كشيد، اما مي‌توان چگونگي رابطه صحيح را برايشان ترسيم كرد.یکى از چالش‌هايي که جامعه امروز ايران با آن رو‌به‌رو است، موضوع ارتباط دختر و پسر پيش از ازدواج است؛موضوعي كه با عنوان دوستى‌هاي قبل از ازدواج مطرح شده و شاید منظور رابطه‌اى است که بعضاً به عنوان سرآغاز ازدواج نيز به حساب مي‌آید.
  اما چرا برخى، بر دوستى و آشنايي پيش از ازدواج اصرار مي‌كنند و عده‌اي آن را براي استحكام ارزش‌هاي اصيل خانواده مضر مي‌دانند؟ آيا روابط پیش از ازدواج میان دختر و پسر به ازدواج لطمه می‌زند یا کمک می‌کند زوج پیش از آغاز زندگی مشترک آشنایی بیشتری با یکدیگر پیدا كنند ؟
  روابط دوجنس مخالف پيش از ازدواج در ايران در سال‌هاي اخير به موضوعي بحث انگيز در بين مسئولان و محافل دانشگاهي تبديل شده است. کشش درونى به جنس مخالف و میل به دوستى موضوعي طبیعى است، اما نکته مهم این است که آیا ارتباط و دوستى، نیازهاى روحى و روانى را برطرف مي‌كند یا اینکه بر مشكلات مي‌افزايد.دکتر حمیدرضا حسین شاهی، پژوهشگر اجتماعي معتقد است، مفهوم دوست داشتن در زندگی جزو مواردی است که نمی‌توان آن را انکار کرد و در بهداشت روانی کاملاً مؤثر است و کسانی که عشق می‌‌ورزند از سلامت روانی بالاتری برخوردارند. او ادامه مي‌دهد: نخستين شرط يك ازدواج موفق نيز سلامت روان است كه با تحمل و مدارا قوام مي‌يابد.
  حسین شاهی در مورد ویژگی‌های یک رابطه سالم مي‌گويد در این رابطه افراد برای یکدیگر ارزش قائل هستند و براي خود مرزهای شناخته شده‌ای دارند و مشکلات خود را با آرامش و بدون دخالت دادن دیگران حل وفصل می‌کنند و اینکه یکدیگر را حمایت عاطفی می‌کنند که این خود موضوع بسیار مهمی در زندگی اجتماعي است.


 • ادامه مطلب
  تاريخ : سه شنبه هشتم بهمن ۱۳۹۲ | 19:22 | نویسنده : مجيد كمالي |
   
  تقديم به آنانى كه زندگى سرشار از صميميتى را آرزو دارند و از منفورترين حلال خداوند گريزانند.در اين مقاله با دختران و پسران جوانى سخن مى‏گوييم كه تصميم به ازدواج گرفته‏اند و فرد معينى را در نظر دارند و قلب‏شان به او تمايل پيدا كرده و در صددند چنانچه مورد خوبى باشد، ازدواج كنند. اين عزيزان بايد با دقت و تأمل پيش روند و از اقدام شتابزده، قبل از تحقيق كافى و اطمينان يافتن به مناسب بودن شخص مورد نظر، خوددارى ورزند.

  تحقيقات پيرامونى‏

  ابتدا لازم است هر كدام از طرفين در باره شريك احتمالى زندگى، سن، شغل، صفات جسمى و اخلاقى و خانوادگى او تحقيق كافى كنند و در اطلاعات دريافتى تأمل نمايند و كلاه خود را قاضى كنند كه آيا مى‏توانند با فردى كه اين ويژگى‏ها و خصوصيات را دارد، زندگى كنند.يكى از مواردى كه كمتر مورد توجه جوانان در شُرف ازدواج قرار مى‏گيرد (در حالى كه بايد توجه بيشترى نسبت به آن داشته باشند) ويژگى‏هاى خانوادگى همسر است. برخى مى‏پندارند: جوان در آينده مى‏خواهد با همسرش زندگى كند نه با پدر، مادر، برادر يا خواهر او، از اين‏رو ويژگى‏هاى شغلى و اخلاقى و جسمى افراد خانواده همسر از جمله نزديكان درجه اوّل، يعنى پدر و مادر و برادران و خواهران، اثر و نقشى در زندگى ندارد و نبايد براى خواستگار اهميت داشته باشد؛ در حالى كه چنين نيست. وقتى پسر و دختر با هم ازدواج مى‏كنند، دو خانواده به هم وصل مى‏گردند، كه اين اتصال، بيشترين تأثير را بر دختر و پسر مى‏گذارد. هر كدام از آن دو بعد از ازدواج علاوه بر پدر و مادر و خويشاوندان خود، داراى پدر و مادر دومى مى‏شود و برادران و خواهران همسر به اندازه برادران و خواهران خود يا كمتر و بيشتر با او رابطه پيدا مى‏كنند. ايمان، اخلاق و رفتار وابستگان همسر با برقرارى ارتباط، در او هم اثر خواهد گذاشت. اگر آن وابستگان مؤمن، نيكوكار، تلاشگر و خادم باشند، او را به درستكارى سوق مى‏دهند اما اگر لاابالى، ولنگار، تنبل، تبهكار و ... باشند، او را به سوى زشتى‏ها مى‏كشانند. اگر محترم و عزتمند باشند، انتساب به آنان سبب عزت و احترام مى‏گردد اما اگر بدنام و منفور باشند، او هم بدنام و منفور مى‏گردد. او نمى‏تواند از پيامدهاى مثبت يا منفى حاصل از انتساب فرار كند و قطع رابطه با خانواده همسر تقريباً ناممكن است، زيرا همسر به علت انتساب و علاقه‏اى كه به خانواده‏اش دارد، به طور طبيعى متمايل به آنان است و قطع رابطه، ضربه شديد روحى به او وارد مى‏كند، حتى اگر مدتى بتواند به سختى قطع رابطه را تحمل كند، بالاخره روزى طاقتش تمام مى‏شود و خواهان ارتباط با خانواده‏اش مى‏گردد و از بى‏اعتنايى يا نفرت همسرش از خانواده‏اش دل‏آزرده مى‏شود و موجبات اختلافات و جدايى فراهم مى‏آيد.


  ادامه مطلب
  تاريخ : یکشنبه ششم بهمن ۱۳۹۲ | 19:51 | نویسنده : مجيد كمالي |

  ۱- اساس یك ارتباط سالم و با نشاط «مثبت فكر كردن» است. در زندگی شخصی، خانوادگی و زناشویی همواره سعی كنید به مثبت ها، موهبت ها و نعمت هایی كه در اختیار دارید بیندیشید. نه به آن اموری كه در اختیار ندارید.


  ۲- گذشت و عفو عنصر اصلی استمرار و استحكام پیوند زناشویی از سوی هر یك از زوج هاست. لذا از خطاهای یكدیگر بگذرید و خطاهای همدیگر را تحمل كنید.

  ۳- تشویق و ابراز تشكر از رفتارهای مطلوب همسر، تأثیر به سزایی در تكرار و استمرار آن رفتارها دارد و انگیزه تكرار آن رفتارهای مطلوب را بیشتر می كند.

  ۴- سعی كنید مورد یا موارد سوء تفاهم یا مسائل مورد اختلاف را هرچه زودتر و هرچه صریح تر مطرح كنید و به حل و فصل آنها بپردازید. از پیش داوری، تعمیم های نادرست و غیر منطقی و شكل گیری افكار منفی پرهیز كنید.

  ۵- زن و شوهر باید هرچه بیشتر با یكدیگر ارتباط كلامی و عاطفی برقرار كنند و سوء تفاهمات و سوء ارتباطات را هرچه زودتر شناسایی، رفع و اصلاح كنند.

  ۶- لازمه ایجاد و حفظ روابط زناشویی سالم، این است كه طرفین برای خصوصیات، علاقمندی ها و نیازهای یكدیگر ارزش قائل شوند. از این رو سعی كنید به نیازها و خواست های همسرتان توجه كنید و حساسیت نشان دهید و بی تفاوت نباشید.

  ۷- وقتی در زندگی زناشویی، اختلاف نظر یا سوء تفاهمی بروز می كند، به جای سرزنش كردن یكدیگر و تفسیر نادرست، به شناسایی مسأله و علت یابی و سرانجام راه یابی آن بپردازید.

  منبع:روزنامه ايران  تاريخ : یکشنبه ششم بهمن ۱۳۹۲ | 19:46 | نویسنده : مجيد كمالي |

  سؤال های کودکان از والدین در چه زمینه ای است؟

  اگر والدین به دلایل مختلف مثل نداشتن اطلاعات و علم کافی درباره ی مسائل جنسی یا به دلیل شرم و حیاء اطلاعات درست و صحیح، راجع به مسائل جنسی را در محیطی امن و آرام به فرزندشان آموزش ندهند، کودکان برای اقناع و اشباع حس کنجکاوی خود، جواب سؤالات خود را از رسانه های مختلف مثل اینترنت، بلوتوث های تصویری ( فیلم و عکس های جنسی)، فیلم های نامناسب جنسی که از طریق CD و ماهواره پخش می شود، می گیرند.


  این اطلاعات به صورت نادرست، مخفیانه، تحریک آمیز و هیجانی و در محیطی نامطلوب و نا امن، از دوستان، هم سالان و هم کلاسی ها دریافت می شود.


  کودکان در سیر تکامل جنسی خود با سؤالات و ابهامات فراوانی مواجه می شوند، از جمله این که بچه چگونه خلق می شود؟ بچه چگونه به دنیا می آید؟ تفاوت دختر و پسر چیست؟ والدین با پاسخ به موقع، قابل فهم و مطابق سن فرزندشان، بین خود و فرزندشان اعتماد ایجاد می کنند که اولاً اگر فرزندشان با سؤالات و تجربیات جدیدی در رابطه با مسائل جنسی مواجه شد، بدون احساس ترس و گناه و قبل از آن که دچار مشکل و خطری شود، سؤالات خود را با والدین مطرح و با آن ها مشورت می کند؛ ثانیاً اگر هرگونه اطلاعاتی از دوستان، هم کلاسی ها یا با دیدن فیلم به دست آورده باشد، می تواند به راحتی با والدین مطرح کند، تا چنان چه اطلاعات نادرست و خلاف باشد، توسط والدین تصحیح و جلو انحرافات آنان گرفته شود.  ادامه مطلب
  تاريخ : جمعه چهارم بهمن ۱۳۹۲ | 11:3 | نویسنده : مجيد كمالي |

  خانواده مهمترين نقش را در سعادت جامعه دارد و حصول به اين سعادت به دو عامل مشخص بستگي دارد:

  1- آگاهي- توانايي و سلامت خانواده ها
  2- آگاهي- توانايي و سلامت مديران ارشد اجتماعي


  اگر اين دو وجود داشته باشد، جامعه به سعادت مي رسد، در غير اينصورت خير.
  آموزش نردبان تكامل انساني است و اگر آموخته هاي فرد را از وي بگيرند، موجودي ناتوان، ذليل و مفلوك خواهد بود. در اين ميان آموزش ازدواج به افراد جامعه جهت شكل دادن خانواده اي سالم از اهميت بسزايي برخوردار است. براي آموختن رانندگي بايد 20-10 ساعت آموزش رانندگي ببينيد، يك كتاب آيين نامه را امتحان بدهيد، اين در شرايطي است كه سخت گيري ها را پشت سر بگذاريد و در مقابل آيا براي كاري كه ميليون ها ميليون برابر از رانندگي پيچيده تر، دشوارتر و حساس تر است، ما به اندازه رانندگي 20 ساعت كه هيچي، آيا 20 دقيقه يا 20 ثانيه آموزش ديده ايم؟  ادامه مطلب
  تاريخ : سه شنبه یکم بهمن ۱۳۹۲ | 18:54 | نویسنده : مجيد كمالي |